SAHİM-SEN Bilgilendirme Mesajı

Sağlık Bakanlığı’nın yurt dışı Hastanelerde görevlendirme konulu yazısına istinaden üyelerimizden farklı sorular tarafımıza iletilmiştir. Bunun üzerine bu konuyla ilgili yetkililerle iletişime geçilerek sorulara cevap verilmeye çalışılmıştır. Tarafımıza iletilen sorularla ilgili cevaplar aşağıdadır;

  1. İlan metninin son başvuru tarihi bulunmamaktadır.
  2. Pasaportu olmayanlar ilgili kısmını boş bırakacaklardır.
  3. ailesi ile birlikte gitmek ülkenin şartları doğrultusunda mümkün değildir.
  4. Buradaki özlük hakları saklı kalmak kaydı ile ayrıca ünvanları itibariyle Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen tutarda ödeme yapılır.
  5. Görevlendirme tarihleri Ocak, Nisan ve ağustos aylarında 4 er aylık periyotlar halinde yapılmaktadır.
  6. sağlık Bakanlığı’nda 657 sayılı Devlet memurları 4-A olarak çalışanlar başvuru yapabilmektedir.
  7. http://disab.saglik.gov.tr/TR,12393/bakanligimizca-yurtdisinda-isletilecek-olan-hastanelerd-html lingde yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulduktan sonra taratıp PDF formatında yurtdisihastaneler@saglik.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
  8. Evrakların asıl suretlerinin Kültür Mahallesi İçel sokak no:2 Ankara adresine postayla gönderilmesi gerekmektedir. Başvurusu kabul gören adaylar arasında mülakat sınavını geçen adaylar Mudanya’da Somali’deki hastanede kendi istedikleri tarihlerde görevlendirilecektir.
  9. Her dönem için ayrıca başvuru yapmak gerekmemektedir. Tek başvuru yeterli olacaktır. Bizlere ulaşan sorulara aldığımız cevaplar bu şekildedir. İlgilenenlere duyurulur.

Saygılarımızla.

SAHİM-SEN