SAHİM-SEN

Kamuoyunu Bilgilendirme Mesajıdır.

Bizler sağlık personelleri mesaide ve görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.Bugün yurdumun farklı illerinden ilçelerinden telefonlar aldık. Bizlere iletilen sorunları Sayın Dr. Fahrettin Koca Bakanımızın devlet büyüklerimizin duymasını istiyoruz.

*Koruyucu ekipmanlar eksik ve yetersiz.

*Aile Hekimleri yurtdışı teması olan aileleri gözlem altına aldı. Bulguları pozitif çıkanları hastanelere yönlendirmek için 112 ye yönlendiriyorlar 112 nın götürdüğü özel hastanelerde gözlem altında veya karantina da çok yüksek fiyatlarla fatura ediliyor.Hastalar maalesef mağdur ediliyor.

*Sonradan engelli olan ağır kronik hastalıkları olan kamu personeli farklı illerde farklı muameleye tabi tutuluyor.Anayasanın eşitlik ilkesi hiçe sayılıyor.

*Sağlık kurumlarında çalışanların psikolojisi bozuldu atlatacağız birlik beraberlik içinde derken her gün yayınlanan genelgelerle bir umut derken uygulamaya gelince idarelerin tarafsız esit ve adil davranmadıgını görüyor ve üzülüyoruz.

Liste yazdıkça dahada artacak ama çözüm üretilmesi adına bizlerin sesini duymanızı istiyoruz.... Bizler gece gündüz calısmaya hazırız yeterki adil ve eşit olsun...

www.sahimsen.org