Birliğimizi bozmak isteyenlere asla boyun eğmeyeceğiz!

Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) olarak vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize karşı yapılan 15 Temmuz alçak darbe girişiminin dördüncü yılında, ülkemiz üzerindeki kirli emellerini gerçekleştirmek isteyen hainleri bir kez daha lanetliyoruz.

Milletimiz; askere, polise ve sivil vatandaşa silah çeken, Meclisimize bomba atan vatandaşlarımızın şehit olmasına, yararlanmasına neden olan 15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan o alçaklığı unutmayacak, affetmeyecektir.

15 Temmuz’da vicdanlarını ve akıllarını satan alçaklara Türkiye’nin istiklalini teslim etmeyeceğini dünyada benzeri olmayan bir direnişle ortaya koyan Aziz Milletimiz, darbecilere karşı yazdığı destan ile birliğimizi bozmak isteyenlere asla boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

O gece bütün varlığıyla demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan, Türkiye’nin istiklalini, hain darbecilere teslim etmeyen tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi, şükran ve minnetle anıyoruz.

Bugün tekrar bu ve benzeri ihanet girişimlerini önlemek için, onlarca yıl en sinsi ve profesyonel yol ve yöntemlerle yabancı istihbarat servislerinin desteğiyle Türk devletinin hemen hemen bütün kurum ve kuruluşlarına kanserli bir hücre gibi yayılan bu hain yapılanmanın tasfiye edilmesi, yaşananlardan ders çıkarılması öncelikli bir meseledir. Bu bağlamda örgütün hangi toplumsal değerleri sömürdüğü, hangi duyguları istismar ettiği göz ardı edilmeden gerekli tedbirler alınmıştır, alınmaya devam edilmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin daha güçlü bir ülke, daha demokratik bir devlet, Türk milletinin ilelebet bağımsız bir siyasi bir varlık olarak yaşaması için; başta FETÖ/PYD olmak üzere, bütün ihanet odaklarına karşı hukuk devleti olarak mücadelesi, aynı zamanda vatanın birliğini ve bağımsızlığı savunan herkesin mücadelesidir.

Ülkemizi yok etmeye yönelik 15 Temmuz alçak darbe girişimini gerçekleştirenleri lanetlerken, o gece ülkesinin bekası için şehit olan vatan evlatlarına Allah’tan rahmet gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.