COVİD-19 SALGININDA KAYBETTİĞİMİZ SAĞLIK KURUMUNDA ÇALIŞANLAR ŞEHİT KABUL EDİLMELİ!

Tüm dünyayı sarsan, ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını ile sağlık  kurumu çalışanları gece gündüz demeden mücadelesine devam ediyor. Bu mücadelede bazı sağlık kurum personelleri görev başında iken yakalandıkları Covid-19 hastalığını yenemeyerek maalesef  hayata gözlerini yumdular. Geride ailelerini küçücük çocuklarını bıraktılar. Aralarında  Doğu veya batı demeden sağlık hizmetine yıllarını vererek görev yapanlarda var mesleğinin başında olanlarda var. Hepsi mesleklerini severek yapan cesur insanlardı.

Acımız çok büyük… Biz Covid-19 mücadelesinde hayatını kaybeden tüm sağlık kurumları çalışanlarına “Şehitlik” mertebesinin verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Vefat edenlerin arasında astım, bronşit, kalp rahatsızlığı gibi kronik hastalıkları olduğu halde, diğer kurumlarda görev yapan kronik hastalar idari izin kullanırken,  idari izin kullanmadan, rapor almadan görevinin başında olan meslektaşlarımız var. Bu ülke için, insanımız için hizmet eden bu mücadelede canlarını feda eden meslektaşlarımıza “Şehitlik” mertebesinin verilmesini istiyoruz. Hepsi birer vatan sevdalısı, hepsinin yaşama dair, bu güzelim ülkemize dair hayalleri vardı. Ailelerinin ve bizlerin kalbi acı içinde… Neden diye soruyoruz! Neden “Şehitlik” mertebesini vermek, onları ve geride bıraktıkları ailelerini onurlandırmak bu kadar zor! Birçok insan evinden dahi çıkamaz iken her sabah gelip yirmi dört saat usulü sağlık kurumunda hizmet veren çalışanların bu mücadelede mağdur edilmesine üzülüyoruz. 

Bizler Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) olarak, üyelerimiz için daima mücadeleye devam ediyoruz. Özlük haklarında düzenlemenin acilen yapılması için Sağlık Bakanlığımızı göreve davet ediyor, bütün sendikaların da destek vermesini bekliyoruz. Hep birlikte güçlüyüz, bu ülke hepimizin!

https://saglikcalisanlarininsesi.com/index.php/2020/09/10/covid-19-salgininda-kaybettigimiz-saglik-kurumunda-calisanlar-sehit-kabul-edilmeli/

SAHİM SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU