Yüzyıllar yaşasın 23 Nisan!

Çocuklarımız, milletimizin geleceği, canlılığı, umudu, en kıymetli varlığımızdır. Çocuklarını önemsemeyen onlara sahip çıkamayan bir ülkenin geleceği, hedefi, daimi varlığı olamaz. O nedenle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarih olan 23 Nisan’ı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu yıl 100. Yılını kutladığımız 23 Nisan, demokrasinin, milli iradenin, egemenliğin en belirgin göstergesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün armağanıyla dünya çocuklarına atfedilen tek bayram olan 23 Nisan'ın 100. yılı kutlu olsun.

23 Nisan’ın çocuklara armağan ve emanet edilmesi, millî ve özgür iradeye sahip çıkma düşüncesiyle sağlam ve sağlıklı nesiller yetiştirmek içindir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız ve 100 yıldır ayakta olan meclisimiz dünüyle bugünüyle tarihe kök saldığımızın ispatıdır. Ecdadlarımızdan bize geçen milli beraberlik ruhu, vatan sevgisi bizden de çocuklarımıza geçecektir. Çocuklarımıza inanıyor ve sonsuz bir güven duyuyoruz. Biliyoruz ki, yarınlarımız emin ellerdedir. Tüm dünya çocuklarının barış, sağlık ve güven içinde yaşaması en büyük temennimizdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bize bu vatanı armağan eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.
Sahim-Sen olarak tüm dünya çocuklarımızın bayramını kutluyor, "Hayat eve sığar evde kal Türkiye" diyoruz.


SAHİM-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİMİ